Kategorijos
PC patarimai Špargalkės Technical stuff

How to save some time when upgrading Prestashop?

I like Prestashop and I always recommend it for people who wants build own shop online. But to keep it up to date might be tricky. Here is one tip which might help someone to make updates faster.

Kategorijos
Gyvenimas Hobis Pasiklydę įrašai

Ar svarbu turėti hobį?

Taigi laikas dar vienam blogo įrašui. Šį kartą tai bus lengvas pasvarstymas apie asmeninius projektus kurie dažnai būna įkvėpti kokio nors hobio.

Kažką darome visi

Nepriklausomai nuo profesijos, dauguma iš mūsų turime kažkokių hobių, pomėgių ir panašių dalykų. Aš pavyzdžiui esu visiškas Renault ligonis – daugybę metų dalį savo laisvalaikio skirdavau būtent su šia automobiliu marke susijusiems renginiams, pasisėdėjimams ir panašiems dalykams, nemažai visko organizuodavau arba tiesiog dalyvaudavau, netgi buvau Renault 19 klubo prezidentu. Suprantu, kad tinkamai užimti tokias pareigas reikia laiko, tada pagausėjus mano šeimynai pasitraukiau iš pareigų užleisdamas vietą kitiems, jaunesniems ir energingesniems…

Kita šio pomėgio pusė susijusi su darbu – man teko ir dar dabar kartais tenka pasirūpinti svetainių veikimu, atnaujinimu ir t.t. Bet įdomiausias dalykas gal būt yra tas, kad Renault mano gyvenime atsirado kur kas anksčiau nei pragyventi pradėjau iš programuotojo atlyginimo. Ir taip išeina, kad vienas „nekaltas” hobis padėjo kitam hobiui tapti ne tik hobiu, bet ir darbu. Tie puslapiai kuriuos prižiūrėdavau nemokamai tapo puikia mokymosi priemone bei įrašu portfolio. Na žinoma kartais nėra ten labai daug kuo didžiuotis, bet jei palygini save su tuo kas ką tik baigė kokius kursus ar net universitetą tai tu jau turi ką parodyti.

Panašių istorijų yra labai daug

Šiais laikais kai viskas gali tapti verslu nėra nei menkiausios priežasties, kodėl tavo hobis negalėtų tapti verslu. Įdomumo dėlei uždaviau Google klausimą – „hobby into business„. Rezultatų kiekis ir įvairovė pasako, kad ne vienas hobis nukeliavo šituo keliu.

Atvirai kalbant aš niekada per daug nesusimąsčiau šituo klausimu, bet rašydamas šitą savo blogo įrašą manau būsiu priverstas tą padaryti 😀

Kaip žmogus kuris visą dieną praleidžia prie kompiuterio, turiu kiek iškreiptą supratimą apie Internetą, jo naudą ir panaudojimo būdus. Ir kartais taip nutinka, kad potencialo turintį žmogų pamatau iš labai toli. Kartais net bandau užduotį tam žmogui klausimą pvz. – kaip jam atrodo, ar tai ką jis daro yra kam nors vertinga? Atsakymas dažniausiai būna – NE, kas čia tokio, tiesiog rašinėju socialinėse platybėse apie savo pomėgį motociklams, ar kompiuterių hardware’ui, gi čia kiekvienas taip gali ir tiek. Taip, kiekvienas gali, bet… kiek iš jų tą daro? Ar neatrodo, kad jei tu gali ir dar darai tai jau kažką reiškia?

Turinio galia

Niekas Pasaulyje nedaro to, kas neįmanoma. Gal būt tam reikia daug žinių ar pinigų ir tik tada tai pasidaro įmanoma, bet fakto tas nekeičia – niekas nedaro to, kas neįmanoma. Todėl manau pirmame šios pastraipos sakinyje reikėtų atkreipti dėmesį į žodį nedaro arba gal būt dar ir numesti dalelyte ne ir paanalizuoti žodį daro.

Kaip labai gali skirtis „daro” nuo „nedaro”?

Na manau kad skirtumas yra nepaprastai didelis kaip tokiam mažam žodžiui. Tai ką mes pastebime iš karto dažniausiai sunkiai galime įvertinti pridėję kažkiek laiko. Finansininkai ir tie kurie moka skaičiuoti ar šiaip imti paskolas žino, kas yra palūkanos, kad jos susideda ir t.t. Tai šiems žodžiams (daro/nedaro) veikia panašūs dalykai – kai tu pradedi daryti kažką paprasto, po to gali padaryti kažką šiek tiek labiau rimtą nei paprastą. Lygiai taip pat ir su nedarymų – nepadarai vieno dalykėlio, negali padaryti ir kito dalykėlio ir t.t.

Visą tai įvertinus labai greitai pradeda aiškėti turinio galia. Turinys yra tas daiktas, kas maitina visą Internetą, visą žmoniją ir kiekvieną iš mūsų atskirai. Mes atsikeliame ir po akimirkos sėdime turinyje kurį pateikia socialinė spauda, gal būt kiti labiau mėgsta spausdintą turinį ir pirmai progai pasitaikius griebia laikraštį, bet esminis dalykas nesikeičia – mes gauname turinį. O kaip manote ar tas visas tas turinys atsiranda savaime niekam piršto nepajudinus? Manau net pirmokui aišku, kad ne. Vadinasi tai kažkam kainavo bent jau kažkiek laiko. Na tarkim čia buvo tas Jonas kurio hobis rašyti ir to turinio nelaiko vertingu, bet… Jei Jonas vieną dieną parašys knygą ir jo nieko verti dalykai bus parduodami ant lentynos? Tada kita šneka, gi knygą galima pačiupinėti ir pats Jonas turbūt ne vieną knygą yra pirkęs ir žino kiek tai kainuoja…

Taigi vadinasi net hobis rašyti gali atnešti naudos, o ką jau kalbėti apie kitokius hobius. Kažkur skaičiau, kad vienas žmogus labai mėgo skraidinti visokius lėktuvėlius ir vėliau dronus. Po kažkiek laiko jo hobis tapo renginiu į kurį susirenka daugybė žmonių pasižiūrėti į kitus, pasivaržyti ir išmokti kažko naujo.

Pabaigai

Noriu palinkėti kiekvienam turėti po hobį ir gal būt netgi ne po vieną jei tai suderinama. Pasidalinkite savo hobiu komentaruose. Jei Jūsų hobiui gali kaip nors padėti mano hobis/hobiai – rašykite.

Linkiu sėkmės visiems ką pažįstu ir kas krapštosi prie savo hobių 🙂 Kas prie rankinukų, kas prie pirčių ar saunų, kas prie kompiuterių geležių ar prie internetinio projekto, o gal net prie roboto kuris pakeist Pasaulį!

p.s. paskutiniame sakinyje išvardinau kelių pažįstamų hobius, tikiuosi jie nieko prieš 😉