Kategorijos
Gyvenimas Hobis Knygos Pasiklydę įrašai

Puiki knyga metų pradžiai

Nors atrodo, kad temą rašymams išsirinkau gan paprastą, surasti laiko rašymui vis tiek nepasidarė lengviau. Na bent tikiuosi, kad įrašas šiam bloge gims kiek greičiau ir bus padės vienam kitam žmogui apsispręsti dėl knygos pasirinkimo.

TIK VIENAS DALYKAS: neįprastai paprasta tiesa apie įspūdingus rezultatus

Apie šią knygą aš išgirdau ir su ja įdėmiai susipažinau prieš kelis metus, kai dar nebuvo lietuviško varianto, originalas vadinasi The One Thing – The Surprisingly Simple Truth Behind Extraordinary Results. Taip pat jau rašiau, kad klausausi šios knygos leidėjų podcasto ir nepraleidau nei vieno įrašo.

Domino efektas iš knygos 1 dalykas

Šis paveiksliukas tėra tik viena idėja kurią perteikia ši knyga. Tai paprastas principas kurio dažnas šiandien neįvertina, bet esu tikras, kad šitas principas veikia visur ir visada. Aišku ypatingai gerai matosi kas gyveno pagal šį principą kai pasidomi žinomesniais žmonėmis, sportininkais, aktoriais, ar kitais savo srities specialistais. Tai mano patarimas būtų – nenuvertinkite smulkmenų ir stenkitės įžvelgti dėsningumus.

Mėnulis – tai tos per naktį nutikusios sėkmės istorijos kurias mes pastebime, bet magija prasideda kur kas anksčiau.

Kitas aspektas kuris akcentuojamas šioje knygoje yra tikslų siekimas ir iš to išplaukiančios praktiškai pritaikomos idėjos. Na žinoma, jei viską taip tiesiai išdėstysi tai ta „kelionė” į kurią nuneša ta knyga bus labai trumpa ir banali bei sunkiai įkertama. Tai kad taip nenutiktu viskas aiškinama kaip sprendimas kažkokiai problemai pvz neproduktyvumui. Knygoje iškeliama mintis apie „produktyvumo vagis” – tai tokie dalykai kurie ir yra problema kuria reikia išspręsti. Manau jau aišku, kad su daugumu dalykų šiandienos žmogus gyvena kas dieną, kas dieną mes balansuojame tarp pasirinkimų ir galvojame, kad viskas vienodai svarbu ir reikia imtis kelių veiklų iš karto. Jei ir Tu taip galvoji – tai ši knyga būtent Tau. Ji gali padėti suprasti, kaip surasti pusiausvyrą, kaip atsirinkti kas svarbu, o kas ne ir kaip tinkamai išnaudoti „domino” efektą.

Podcastas plėtoja šios knygos praktinio taikymo klausimus toliau, pasitelkdamas grupę žmonių kurie gyvena šia knyga ir padeda kitiems norintiems išnaudoti šias metodikas. Tikrai įdomu paklausyti, kaip knygos paskaitymas iš pagrindų pakeičia gyvenimus. Manau manasis gyvenimas irgi yra ne išimtis ir rašau šitą blogo įrašą greičiausiai tik todėl, kad mano ir šios knygos keliai susitiko. Laikykite tai įrodymu, kad knyga veikia!

O kas yra Tavo Vienas Dalykas?

Linkiu gero skaitymo, o jei paskaitei – pasidalink nuomone komentaruose.