Kategorijos
Gyvenimas Pasiklydę įrašai

Atradimai

Mes kažką atrandame kiekvieną dieną, bet ne visada susimąstome apie tai. Tai vyksta tiesiog automatiškai. Tai pabandysiu ir aš pagalvoti kaip man sekėsi atradinėti kažką per tą laiką kai pradėjau „aktyviau” rašyti šį blogą.

Paprastai metų pradžioje dauguma blog’ų rašytojų parašo apie savo nuveiktus darbus per praėjusius metus. Šitą atradimą padariau dar pernai man atrodo pamatęs žinutę Twitter tinkle. Pastebėjau, kad tai ne šiaip sau viena žinutė – ji turi kažką bendro su kitomis. Atradimas!

Kaip man sekėsi su atradimais šiemet?

Aš galvoju, kad turiu teisę parašyti apie atradimus net nesulaukęs Naujųjų metų – tai gi pirmi metai, kai aš išspaudžiau iš savo galvos tiek blogo įrašų 🙂

Na o jei rimtai tai man pasirodė, kad tai tikrai nebloga tema ir ji visada yra aktuali – nebūtina laukti Naujųjų kad kažką atrastum. Na aš nekalbu apie tuos ATRADIMUS kuriuos reikia patentuoti, visiems paskelbti ir t.t. Aš kalbu apie asmeninius atradimus. Jie tokie mažyčiai palyginus su kokio žemyno atradimu, bet kartu tokie gali būti tokie svarbūs kaip visas Pasaulis. Na pvz jei būdamas vaikas pasiimtum kokį išmanų telefoną ir įsidiegtum kokį labai įtraukiantį ar be galo įdomų žaidimą ir staiga surastum būdą tapti geriausio jo žaidėju Pasaulyje – tai būtų tikrai rimtas pasiekimas ir ne tik vaikui turbūt. Na bet aš puikiai žinau, kad šitas pavyzdys toli gražu ne visiems asocijuojasi su gerais dalykais, tai gal geriau pateiksiu kitą pavyzdį.

Geri atradimai priverčia keistis

Aš kažkaip visai netyčia atradau knygą kuri galiu neabejotinai pasakyti jau pakeitė mano gyvenimą. Šio blogo niekada nebūčiau pradėjęs gaivinti jei nebūčiau susidūręs su The 1 Thing (www. the1thing.com). Na iš pradžių gal man taip ir neatrodė, bet jei prisėsčiau kur ir pagalvočiau kas privertė mane galvoti ir gyventi šiek tiek kitaip – sakyčiau ši knyga buvo vienas iš pagrindinių stimuliatorių. Praėjo keli metai ir jau galima rasti šią knygą lietuvių kalba. Ir žinoma aš ją turiu ir jau baigiu perskaityti ir visiems rekomenduoju. Ir dar kartą jaučiu, kad atrandu kažką naujo.

Atradimai turi savo kainą

Kaip ten gerai bebūtų, atradimai dažniausiai turi savo kainą. Kažkas gal nuskendo plaukdamas link to žemyno, kažkas gal sulaužė pieštuką kol išmoko rašyti, kai kas gal turėjo kitaip paaukoti kažką vardan atradimo. O kartais vieną daiktą turi prarasti, kad jo vietą užimtu kitas atrastas džiaugsmas. Pavyzdžiui ateina laikas ir iškeiti draugus ir balius į vaiko juoką ir šypseną, na ir ašaras kartais (kaip be jų 🙂 ), bemieges naktis ir t.t. Na greičiausiai ir vėl netikęs pavyzdys, bet manau tik dėl to, kad ne daug kas susimąsto apie gyvenimo prasmę.

Man savotiškas atradimas buvo mintis, kad norėdamas geresnio daikto turi atsisakyti to kurį jau turi. Taip ir pagalvojau apie savo garaže stovintį seną automobilį… 😀 Nors ne, gal šituo atveju ir nereikia taikyti šios taisyklės, bent jau galbūt ne visada.

Kitas atradimas arba tiksliau visa virtinė atradimų yra susijusi su kasdienybe, profesijomis, darbo aplinka. Na pavyzdžiui sėdite įmonėje, dirbate ir kartais ateina laikas/noras/poreikis ir ryžtatės kažką keisti. Tai yra neišvengiama tikimybė, kad kažką atrasite. Nebūtinai tik gero… Ir kartu yra tikimybė, kad kažką prarasite, ir nebūtinai kažką blogo… Aš savo kailiu per pastaruosius metus spėjau patikrinti šitą teorija net du kartus ir galiu pasakyti, kad tikrai būna visaip. Bet moralas paprastas – atradimų mums reikia, turime augti ir tobulėti nes nuo to kaip mums sekasi tobulėti gali priklausyti net visų kartų gyvenančių po mūsų likimas jau nekalbant apie kokios įmonės veiklos skaičiukus pelno ataskaitoje ar dar kur nors. Turime atsakingai žiūrėti į šitą mintį ir išnaudoti savo potencialą.

Gerai yra tai, kad tuos atradimus kurie nepatinka mes visada galima pakeisti naujais atradimais.

Judėkite ir atradinėkite, o po to pakomentuokite kaip Jums sekasi. Sėkmės!