Kategorijos
Gyvenimas Hobis Įdomybės Pasiklydę įrašai Technical stuff

Projektai prie kurių dirbau (dirbu)

Kartas nuo karto sulaukiu klausimo – „o tai ką esi padaręs?”. Visada atsakau panašiai – po 50 projektų nustojau skaičiuoti 🙂 Bet gal laikas vieną kartą susirašyti viską ir turėti vienoje vietoje, kad būtų galima konkrečiau ir tiksliau atsakyti į šitą klausimą.

Istorija

Pirmieji nedrąsūs žingsniai į Interneto svetainių kūrimą buvo dar studijų laikais, maždaug 2003-2004. Tuo metu laisvu nuo informatikos studijų laiku dirbau IT paslaugų įmonėje Šiauliuose. Darbas su programavimu nebuvo susijęs – buvau tiesiog technikas/vadybininkas – pats nuvykdavau pas klientus su įmonės transportu ir suteikęs kokias reikia IT paslaugas važiuodavau pas kitą klientą. Bet vienas klientas norėjo susikurti kažkokį elementarų puslapiuką ir sužinojo kad aš studentas. Tai mes pasikalbėjome, aptarėme ko jam reikia ir taip gimė elementarus puslapis (termorex.lt). Tai buvo ko gero pirmas puslapis už kurį gavau kažkokią sumą pinigų. Po to atėjo laikas atnaujinti įmonės kurioje dirbau (jugeras.lt) puslapį ir taip gavau antrą įrašą savo „portfolio” 🙂 Na bet jau padarius porą puslapių supratau, kad tikrai yra ko pasimokyti, tik bėda, kad nebuvo kas už rankos pavestų šitoje vietoje – įmonė neteikė programavimo paslaugų.

Na jei visiškai sąžiningai, tai reikėtų paminėti, kad čia jau buvo mano antra darbovietė – prieš tai dirbau kitoje įmonėje kuri teikė ir programavimo ir IT technikos pardavimo/priežiūros/nuomos paslaugas. Kaip čia dabar taip sakysite, kodėl tu nepradėjai ten programuoti? O atsakymas labai paprastas – ne visi „jaunikliai” atrodo turintys kažkokio potencialo ir ne visi „seniai” dega noru kažkokį naujoką išmokyti. Tai atsimenu per miglą tuos laikus – buvo pasiūlymas programuoti, bet po pokalbio su senjoru dingo visiškai visas noras kažką veikti šitoje sferoje… 😀 Na dabar tai juokas ima, bet aš manau, kad ne man vienam yra taip nutikę ir tokie dalykai tikrai užknisa. Bet pateisinti galima viską – jaunas ir kvailas, patirties nulis, noras pasitoosinti didesnis nei noras mokytis ir t.t. Linkiu, kad Tau mano skaitytojau taip nenutiks ir tokių prisiminimų tu neturi…

Kelias link pirmo programavimo darbo

Taigi mokslai baigti, diplomas rankoje, dabar jau eisiu dirbi ir pradėti uždirbti. Na gerai – bent jau darbdavys esamas algą tikrai pakels, gi diplomas rankoje! Deja, po pokalbio šia tema prireikė ne didesnės piniginės, o naujos darbo vietos 😀 Taip – būna ir taip. Tai dar vienas dalykas kuris tikrai nedžiugina ir mielai tokio dalyko neprisiminčiau. Bet toks jau tas gyvenimas. Vėl – linkiu, kad neturėtumėte tokių situacijų ir tokių prisiminimų…

Na bet tai palauk, kaip čia su tuo darbu? Negi jau bedarbis? Na nevisai 😀 Aš turėjau „draudimą” – antrą darbą pagal iškvietimą atvykdavau ir sutvarkydavau visokias su kompiuteriais/tinklais/spausdintuvais susijusias bėdas viename mažame vaistinių tinkle. Na bet, faktas, kad ne pyragai ten iš vieno nepilno etato darbo pragyventi studentui.

Tai gal emigruojam? Sako Anglijoje gerai uždirba tautiečiai…

Kaip tik vasara ėjo į pabaigą ir paminėti savo gimtadienio iš Londono grįžo vaikystės draugas. Na po pasisėdėjimo gimė mintis – varom į Londoną iki naujametinių švenčių! Na aišku, kalba toli gražu ne perfect, bet pagrindai yra tik aišku programuot ar kompiuterius taisyt tai gal nelabai ten iš gatvės tokį priims kas, nebent į statybas kokias. Tai taip ir tapau emigrantu trumpam.

Na, bet kaip dabar be kompiuterių Londone? Pasirodo ten perinstaliuoti kompiuterį ar paruošti naują kompiuterį darbui kainuoja kelis kartus brangiau nei Lt. Tai puiku – aš tą moku, reikia pabandyti. Skelbimas į vietinę emigrantų spaudą – kalbos barjeras kaip ir nebeaktualus beveik, nes klientai mūsų tautiečiai. Ir pirmyn. Na ir planas pavyko principe – per tuos tris mėnesius apvažinejau visus Londono pakampius, kur tik metro ar autobusas vežė ir sutvarkiau ne vieną kompiuterį, užsidirbamas ir padėdamas kitiems. Tik mano draugas nebuvo tuo labai patenkintas – vis vakarais vienam apie puodus tekdavo suktis, o ir finansiškai jį pradėjau lenkti nors ir pagrindiniam darbe aš buvau tik pagalbinis su šluota, o jis jau savo vardą turintis meistras. Na bet aš jį dažnai kebabais vaišinau, tai manau kažkiek tos kaltės atpirkdavau 😀 (nepyk Ramaške 😉 ). Bet kaip ten bebūtų – programavimas ir puslapiai ilsėjosi tuos tris mėnesius.

Prabėgus sutartiems keliems mėnesiams parvykome atgal. Mano draugas išvyko atgal po naujų, o aš pasilikau. Buvo sveikatos problemų šeimoje, o ir didelio noro nebuvo, nes darbas nebuvo tas kokį norėčiau dirbti visą gyvenimą. Susiradau panašų techniko darbą Šiaulių kabelinėje TV ir ten padirbėjau keletą mėnesių vis ieškodamas būdų kaip pradėti rimčiau programuoti.

Štai ir pasitaikė proga

Anais laikais naujienų grupės buvo gerokai populiaresnės (news.omnitel.net) – ten buvo galima rasti ir skelbimų, ir blevyzgų, ir patarimų ir t.t. Na maždaug tiek pat dabar galima rasti visiems įprastuose socialiniuose tinkluose. Tai į vieną tokį skelbimą aš ir sureagavau – ieškomas Junior PHP programuotojas pastoviam darbui Kaune. Na bandom! Portfolio su gal trimis ar keturiais projektais, šiokiu tokiu teorinių žinių bagažų, diplomas rankoje na ir keletas savos gamybos eksperimentų. Principe viskas kuo tada galėjau pasigirti kaip „programuotojas”. Bet juniorui to pakako.

Stambios permainos

Palikti draugus ir pažįstamus ir išsikelti į vos ne kitą galą Lietuvos… Per dvi savaites… Na jo, tik studentas arba neseniai juo buvęs galėtų tokiam pasirašyti 🙂 Taip susiklostė, kad geras pažįstamas kaip tik pardavinėjo butą Kaišiadoryse – su tuometinėmis oficialiomis pajamomis Kaune buto įpirkti būtų nepavykę tad šitas variantas labai sudomino. Darbas buvo miesto pakraštyje ir pasiekiamas per kokias 35min automobiliu. Be to strategiškai teisinga vieta gyventi – beveik viduryje tarp didžiausiu Lt miestų, puikus susisiekimas ir šiaip gan ramus ir tvarkingas miestas. Taip ir apsigyvenome dar toliau nuo Šiaulių nei buvo galima.

Tai programuojam jau 🙂

Taigi, pradėjau kaip junior’as, atlyginimas siekė man atrodo vos 200-300Lt (apie 1500Lt) daugiau nei būnant Šiauliuose, bet perspektyvos visai kitos. Jau po bandomojo laikotarpio atlyginimas šoktelėjo gan solidžiai ir buvo galima pradėti šiek tiek laisviau kvėpuoti.

Bet kur kas labiau nei atlyginimas, šoktelėjo žinių bagažas. Pamenu per tą bandomąjį laikotarpį teko paleisti dvi el. parduotuves – coolstuff.lt ir dymatyze.lt (jei kas ir atsidaro šiais adresais, tai tikrai ne tai prie ko aš dirbau, tad nededu to kaip nuorodos). Po to sekė kur kas rimtesni reikalai – vidinės sistemos prie manodraudimas.lt projekto kuris dar ir šiandien šiek tiek gyvas nors ir beveik nebepalaikomas.

Atsiranda asmeninių klientų

Pamažu didėjant poreikiui turėti įmonės ar asmeninius puslapius ir platėjant pažinčių ratui, vis dažniau atsirasdavo visokie savaitgaliniai/naktiniai projektai. Jie sakyčiau davė gan daug naudos – ne kiek finansiškai, bet kiek praktiškai plėsdami žinių bagažą. Taip formavosi mano asmeninis supratimas apie svetaines, jų naudą ir galimybes kad ir labai jau siauroje Lietuvėlės rinkoje. Kas kartą pasiimdamas daryti vieną ar kitą projektą vis save teisinu, kad padedu žmonėms, o jiems padėti reikia. Nors kai pagalvoji ilguoju laikotarpiu – tie savanaudžiai greičiausiai gyvena kažkiek sočiau nei tie kurie nori padėti visiems kam reikia ir kam nereikia 😀 Tai čia pamoka visiems kas skaito – pagalvokite ar tiems, kam bandote padėti, reikia padėti?

Na bet gal jau laikas stabdyti kalbas, nes bijau, kad ir taip apsamanojusio mano blogo niekas neskaitys dar ir dėl to, kad pamatys kiek reikia skaityti 😀

Tai grįžtam prie projektų…

Radau sąrašą kurį nustojau pildyti kažkada apie 2015. Čia maždaug tie laikai kai „pamečiau skaičių” 😀 Na gal taip ir palikti reikia, nes po to reikės vis grįžti prie šito įrašo ir papildyti vos tik kažką naujo sukursiu. Man kažkaip atrodo kad nuo 2015 projektų prie kurių teko prisiliesti yra dar bent 20. Jei kam labai įdomu ką prie konkretaus projekto dariau, parašykite komentaruose, gal būt papildysiu 🙂

 1. 2014 www.lietuva-norvegija.lt
 2. 2014 www.tuvairuoji.lt
 3. 2014 www.kapiniudarbai.lt
 4. 2014 www.skyliugrezimas.lt
 5. 2014 www.lkgildija.lt
 6. 2014 www.ideklaikaminams.lt
 7. 2014 www.meganeklubas.lt
 8. 2014 www.pobuviusale.lt
 9. 2014 www.for6.no
 10. 2014 http://skanus.globerta.lt/ (skanusgyvenimas.lt)
 11. 2014 http://runtyres.globerta.lt/
 12. 2014 www.grindugama.lt
 13. 2014 www.justura.lt
 14. 2014 www.audma.lt
 15. 2014 www.skanusgyvenimas.com
 16. 2014 www.hfmdk-fra.de/
 17. 2014 www.andrerseits.de
 18. 2013 www.slovikyne.lt
 19. 2013 www.bustija.lt
 20. 2012 www.0-0-0.lt
 21. 2012 www.stadema.lt
 22. 2012 www.reklamisten.no
 23. 2011 www.medicor.lt
 24. 2011 www.masterclass.lt
 25. 2011 www.mariausbaldai.lt
 26. 2011 www.lightinwhite.com
 27. 2010 www.egrida.lt
 28. 2010 www.flaminta.lt
 29. 2010 www.bestrent.lt
 30. 2010 www.vladmira.lt
 31. 2010 www.arkadvila.lt
 32. 2010 www.agrosistemos.lt
 33. 2010 www.mcdonisfoto.lt
 34. 2010 www.duslintuvucentras.lt
 35. 2010 www.varturemontas.lt
 36. 2009 www.manobrokeris.lt
 37. 2009 www.manopavarde.lt
 38. 2009 www.boendergaardvvs.dk
 39. 2009 www.manonamukas.lt
 40. 2009 www.autorecycling.lt
 41. 2009 www.ekoverslas.lt
 42. 2009 www.fototaskas.lt
 43. 2009 www.dizaino.lt
 44. 2008 www.dymatyze.lt
 45. 2007 www.manodraudimas.lt
 46. 2007 www.verslodraudimas.lt
 47. 2007 www.coolstuff.lt
 48. 2007 http://patarimai.manodraudimas.lt
 49. 2007 www.coolstuff.lt/blogas/
 50. 2009 www.uzeigakolegos.lt
 51. 2016 beta.skaiciuoju.eu
 52. 2018 zukauskas.lt
 53. 2019 suaugusiuju-mokymas.lt
 54. 2019 saunamakers.com
 55. 2017 kapiniudarbai.lt
 56. 2019 kapiniudarbai.lt remake

Na jo, kai kurių agentūrų portfolio būna šiek tiek skurdesnis 😀 Aišku, toli gražu ne visais darbais galima girtis, bet keletas buvo tikrai tokių kurie patiko visiems. Tai pasidalinkite savo skaičiais ar sąrašais 🙂